Lamy Safari Dolma Kalem

lamy-safari-mat-siyah

Piyasada çokça bulunan dolma kalemlerden birisi aslında Lamy Safari. Büyük olarak tabir ettiğimiz pek çok kırtasiyede bilinen renk ve modellerini bulmak mümkün. Bendeki modeli siyah mat olanı. Yazımı fena değil güzel bile denebilir. Hafif ıslak bir dolma kalem. Modern çizgilere sahip, derli toplu. Kendi mürekkebi de var. Lakin pek çok mürekkeple kullanılabilir. Görece büyük hatlara sahip olmasından dolayı biz erkeklere daha çok hitap eden bir kalem diye düşünüyorum.

lamy-safari-kalem

Ayrıca kartuşlu kullanılabildiği gibi, konvertör/pompa/dönüştürücü (her ne derseniz) ile de kullanılabiliyor.Yanılmıyorsam çalışan pompa cinsi T24, kartuş da T10. Her ikisi de yine büyük kırtasiyelerde bulunabilir. Bulunamadığı taktirde de özellikle gittigiyor.com da satıcılardan güvenle almak mümkün. Kartuşları da öyle ufak değil bu arada, avrupa kartuşlarının giant modelleri gibi.  Mürekkepsiz ortamlarda bi süre idare eder yani sizi. Bilindiği gibi uçak yolculuklarında dolma kalemlerin durumu malum. Ayrıca seyahatlerde riske girmemek için bir kaç kartuş almak hayat kurtarır.

lamy-safari1

Aşağıdaki yazı örnekleri Medium uç ve mavi renkli kartuş ile yazılmıştır. Yurtiçi fiyatıda yaklaşık olarak 55 lira ile 80 lira arasında değişmektedir. Bir kutusunda 6 adet kartuş içeren kutular ise 7.5 lira civarında.

 

lamy-safari

Not: Yukarıdaki resimlerde görünen uç “Fine” dır. Ayrıca M, EF ve 1.1 mm sahibi olarak diyebilirim ki yazımı en çok keyif veren 1.1 mm kesik uç. Yani pek çok uç seçeneği denenebilir. Ek olarak uçlarını takıp çıkarması oldukça kolay. İster kapağının yardımıyla ister bantla (internette kısa bir araştırmayla ulaşılabilir) oldukça pratik bir şekilde uç değişimi yapılabilir.

lamy-handwrite

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir