Pilot Parallel Pen Kaligrafi Kalemi

Bugün tanıtmak istediğim kalem, son günlerde kaligrafiye duyduğum ilgi sonucu araştırıp edindiğim Pilot Parallel Pen. Kaligrafi amacıyla kullanılabilecek pek çok kalem var piyasada lakin hem dolma kalemlerden aşina olduğum Pilot markası hem de kolay ulaştığım için bulunca hemen aldım. 

Aşağıdaki foroğrafta kalemin 3 farklı uç seçeneğine ait 3 farklı renkte kalem görüyorsunuz. Ayrıca kapakların üzerinde de uç kalınlıkları yazıyor zaten.

parallel pen kapalı-2

Kalemler kapalı kutuda ve yanlarında 2 adet kartuş, 1 adet dönüştürücü, 1 adet temizleme plakası ve 1 tane de yazmaya yardımcı olsun diye temel harflerin olduğu bir sayfa geliyor.

pilot parallel pen kutu

parallel pen malzemeler

Siyah renkli eleman kalemin ucunu temizlemek için kullanılan aparat. Kalemin ucu iki plakanın birbirine yapıştırılması ile oluştuğundan temizlik sonrası kullanışlı bir arkadaş. Kartuşlar büyük boyutta ve mürekkepleri kaleme özgü. Yani –denemedim ama– diğer dolma kalem mürekkepleri kaleme ve damağa zarar verebilir.

parallel pen açık

Kalınlıkları 2.4 mm, 3.8 mm ve 6.0 mm olmak üzere 3 tane. Sanırım en kullanışlı olanı 3.8 mmlik. Ben de ilk onu mürekkepledim ve denemeler yaptım. 6 mm olan oldukça kalın ve oldukça büyük puntolarla yazmak için, 2.4 mm olan ise biraz zorlansa da günlük kullanımda yancı olarak kendine yer edinebilir.

parallel pen uç kalınlıkları

Kalemlerle yazmaya heveslenince kartuşların çabuk tükeneceğini düşünerek bir tane de karışık renklerde 1 kutu  kartuş almıştım. Neredeyse her renk var.

parallel pen kartuş

Her kalemin yanında 2 tane hediye geliyor zaten, bunlarla birlikte bi süre idare edecek stok tamamlanır.

parallel pen

Daha önce hiç kaligrafik yazı denemem olmamıştı. Heveslensek de uğraşacak zaman ve imkanlar bulamamıştım. Kalemleri edinince bir kaç deneme yaptım. Özellikle Rhodia kağıtta enfes bir yazımı var. Bildiğimiz A4 kağıdında da fena değil ama yer yer kenarlarda atlama yapabiliyor. Tabi tutuş da önemlidir. Her ne kadar acemisi olsam da dolma kalemleri zaten biraz eğik tuttuğumdan sanırım alışmam kolay olacak. Aşağıda ilk deneme ürünüm bulunmakta. Daha sonra nerden nereye diyebilmek için buraya bırakıyorum.

parallel pen yazı örneği

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir