Rotring Rapid Pro

rotring rapid pro

Tekrar merhaba. Bu kez henüz yeni sahip olduğum Rotring Rapid Pro versatil kalemi anlatmayı düşünüyorum. Kalem üreticileri arasında hatırı sayılır bir yere sahip Rotring. Kalemleri çocukluğumuzdan beridir ellerimizdedir ve temiz kullanan birisi olarak ben hep memnun kalmışımdır. 

Bu kez sahip olduğum kalem Rapid Pro 0,5 mm modeli. Aslında profesyonellere hitap eden bir kalem. Rotringlerde rastladığımız klasik özelliklerin yanına bir iki ek özellik eklemiş. Kalemin belkide en dikkat çekici özelliği ucu hariç geriye kalan tüm kısımları parlak değil mat ve siyah metalden yapılmış.

Kalem üçgen formunda siyah bir kutuda geliyor. Kutu üzerinde rotring marka damgası ve diğer yüzünde de kalem hakkında bilgi veriliyor. Bilgiler İngilizce haliyle ama aşağı yukarı şunlar yazıyor:”Full metal gövdesi ve içine girebilen ucuyla mekanik kurşun kalem. Tutma kısmı kaymaz vs vs komforlu yazım sağlar.” Sonunda da kıyak geçtiklerini belirterek “hadi gene iyisiniz içini de yüksek polimer HB uçla doldurup gönderdik” mealinde bir yazı var. Sağ olsunlar var olsunlar.

rotring rapid pro kutu

Aşağıdaki resimden de göreceğiniz üzere ucu içine girebiliyor. rotring rapid pro uç

 

Kalemde benim hoşuma gidense rengi. Mat renk çok yakışmış diyebilirim. Ayrıca tutma kısmı da oldukça konforlu olmuş. Izgaraya  benzer bir yapısı var ve parmaklar terlese de sanırım kaydırmaz. Lakin bir sıkıntısı çabuk toz tutmaya meyilli, özellikle silgi tozları bu kısma yapışa biliyor. Bu bir handikap. Ve tabi kırmızı halkası, olmazsa olmazı.

rotring rapid pro tutmaç

 

Klasik kalemlerde gördüğümüz marka ve model adı rapid pro da beyaz yazılmış. Cebe takma aparatı da yine mat siyah metalden ve üzerine rotring yazısı basılmış.

rotring rapid pro takma klips

Ağır kalem sevenler için bir müjdem var bu kalem “eşek ölüsü” olarak tabir ettiğimiz kategoride.24,3 gram. Gri renklisi de mevcut lakin o model bendeki Scrikss Graph X modelini andırdığı için bunu aldım. Ayrıca Rotring 600 de bu kalemin uzaktan kuzeni olur.

Boyu da 145 mm olarak ölçülmüş.

rotring rapid pro boy

Ağırlığı ve onca heybetine rağmen yumuşak bir yazımı var. En azından ben memnun kaldım. İçindeki ucu da denedim fakat aşağıdaki örnek Pentel Ain Stein uç ile yazıldı.

rotring rapid pro yazım

Sonuç olarak 65 -70 TL arası bir fiyata bulabileceğiz sağlam mekanizmalı, ağır mat renkli güzel bir versatil kalem Rotring Rapid Pro.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir