To Do List – Yapılacaklar Listesi

Ben mümkün mertebe düzenli olmaya özen gösteren biriyim. Hatta çoğunlukla abarttığım da doğrudur bu düzen işini. Söz uçar yazı kalır düsturunca yapmam gereken hemen her şeyi yazıyorum. Hatta bunu yaparken de çoğunlukla dolma kalem kullanıyorum. Sitedeki yazılardan da anlaşılabilir bu durum. Hal böyleyken bu yapılacak işler için defter, not defteri vs kullanırken bir gün “lan ben neden kendi defteri yapmıyorum ki?” gibi bir ilham geldi. Arada geliyor böyle. 

Hazır ilham gelmişken açtım Corel Draw‘ı acaba nasıl yapılabilir diye düşünüp karalarken bir kaç siteden de ilham alarak bir şeyler yapmaya çalıştım.

Öncelikle gereken malzemeleri söyleyim.

  • A4 kağıdı. (Daha kaliteli kağıtlarda var tercih meselesi)
  • Mukavva
  • Maket bıçağı
  • Yazıcı
  • Yapıştırıcı
  • Bilgisayar, word programı.

Yapılışı

Öncelikle soğanları ince ince doğruyoruz. Ardından bir miktar yağ koyduğumuz tavamızda iyice… Yok lan bu başka bi şeydi. Öhöm.

Neyse. Şimdi aşağıda vereceğim linklerde elinde Corel Draw olanlar için .cdr uzantılı dosya (Photoshop’da da açılır) ve worde yapıştırıp pratikçe çıktı almanız içinde png uzantılı halini ekleyeceğim.

Word dosyasından çıktı aldığınızı varsayalım. Strandart bi A4 kağıdına dikey olarak 2 adet sığıyor. Yatay olarak denemedim ama bir ihtimal daha fazla sığabilir.

İhtiyaç kadar çıktı alınca bunları çerçevelerinden taşmayacak şekilde maket bıçağı ile kesiyoruz. Üst üste koyup da kesilebilir.

Hepsini kestiğinizde de en altına sert durması için mukavvadan aynı ölçekte kesiyoruz ve hepsini mümkün olduğunca sıkıştırıp tepesinden yapıştırıcıyı bir miktar döküyoruz. Kağıtlar birbirine yapışmamalı ama sadece en üstlerinden çok az bi miktar tutsa yeter. Daha sonra varsa mengene yoksa 8-10 kalın kitap arasına iyice sıkıştırıp bir gün kadar o halde bekletiyoruz.

Bitince yukarıdaki gibi bir ürün ortaya çıkıyor.

Afiyet olsun.

» Linkler silinirse yorumdan yazarsanız yenileriz.

YAPILACAKLAR LİSTESİ PNG FORMAT

YAPILACAKLAR LİSTESİ CDR FORMAT

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir