Pilot Kakuno Dolma Kalem

pilot kaküno dolma kalem

Bugünün kalemi ekonomik dolma kalemler sınıfından bir arkadaş Pilot Kaküno. Pilot markasının belki biraz daha çocuklara güzellik olsun diye yaptığını düşündüğüm bir kalemi. Bende M uç var.

pilot kaküno

Kalemin kapağı vidalı değil, diğer takmalı kapaklardan. Pek çok rengi bulunabiliyor aslında. Kartuşuyla beraber almıştım lakin Pilot 78G modelinde kullandığım dönüştürücü bununla da çalıştı.

pilot kaküno

 

Kapak ve tutmaç plastiği fena değil. Yani ortalama bir kalem için bence gayet dayanıklı. Bendeki renk nispeten transparan bir tutmaca sahip mürekkep görünebiliyor yani.

pilot kaküno uç

 

Uç kısmı çelik malzemeden yapılmış ve ucunda yanlış görmediysem gülen surat ifadesi var. Çocuklara yönelik bir pazarlama hamlesi belli ki. Kalemin yazımı bana oldukça rahat geldi. Mürekkebi cömertçe harcamasa da cimri davranmıyor. Kapalı hali 13 cm.

pilot kaküno yazı örneği

 

Yukarıdaki çılgın yazım örneğinde M ucun nasıl yazdığını az çok kestirebilirsiniz. Diğer değişkenleri de söylemek lazım tabi ki; kağıt rhodia dot pad ve kalemdeki mürekkep de diamine majestic blue.

Tüm bunlarla beraber yurt içinde 45-50 lira civarı bir kalem. Her zaman olduğu gibi gereğinden pahalı bir kalem. Tabi sektörü ve talebi göz önüne alınca yurt dışından gelen eşe dosta sipariş verilebilir kalemler sınıfına giriyor diyebiliriz.

Son olarak negatif bir yönünden bahsedeyim kalemin cebe takmak için kapağında tokası yok. Bu modellerde böyle. Kalemlik kalemi yani. Sadece ucunda kaymaması için düşünülmüş bir çıkıntı var. Alacak olanların aklında bulunsun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir