Pilot The Shaker 0.5

Pilot The Shaker mekanik kurşun kalem Pilot firmasının ürettiği yine çok sevilen ve görece farklı bir tasarıma sahip bir kalem. Kalemin alameti farikası ucu bitince klasik şekilde basmalı kısmından ucun çıkması sağlanabileceği gibi sallayarak da bu işi pratik şekilde başarabiliyorsunuz. Ucundaki metal aparat biraz uzunca ve basmalı kısmından da hafif tıknaz. Klipsi metal ve üzerinde Pilot yazıyor.

pilot-the-shaker-05-h1010-versatil-kalem-1

Tutmaç kısmının bitti yerde sarı bir halka mevcut.Ayrıca kalemin tam tepe kısmı da sarı. Siyah renk ve bu sarı halkalar güzel bir şıklık katmış kaleme. Salladıkça çıkan ucu da kararında.

Tutmaç kısmı yine rahat bir tutum sağlamak amacıyla tırtıklı yapılmış ve bu kısım kalemin geri kalan kısmından biraz tombul. Yine üst kapağının içinde silgisi mevcut.

pilot-the-shaker-05-h1010-versatil-kalem-5

Kalemin sallayarak uç çıkarmasını sağlayan kısım da aşağıda gördüğünüz ince metal boru. Bu metal aparat ayrıca kalemi de ağırlaştırıyor söylemeliyim.

pilot-the-shaker-05-h1010-versatil-kalem-4

pilot-the-shaker-05-h1010-versatil-kalem-3

Ergonomisi bildiğimiz kalemlerden biraz farklı. Bu da ona tamamen farklı bir hava katmış diyebilirim. Boyu 14 cm. 2016 itibariyle bu kalemi 35-40 TL arası bir fiyata bulmak mümkün. Ayrıca sanıyorum -bendeki de dahil- yeni üretimler plastik mekanizmaya sahip.

pilot-the-shaker-05-h1010-versatil-kalem-6

Yeni bir yazıda görüşmek üzere.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir